Boyun Germe

Home Boyun Germe

Boyun Germe

Estetik boyun germe operasyonları tek başına veya yüz germe işlemiyle birlikte uygulanabilir. Yüz germe ameliyatında yapılan ameliyat kesisi kulak arkasından saçlı deriye doğru uzatılır.

Sadece boyun germe amacı ile kulak memesi seviyesinden başlayan insizyon kulak arkasına uzatılır, veya bazı hastalarda sadece çene altından 2 cm lik kesi ile boyun germe işlemi gerçekleştirilebilir.

Boyundaki kırışıklıklar ve sarkma giderilir, çene açısı belirginleştirilir, gergin ve estetik bir boyun görünümü sağlanır.

Ameliyat kesisi, kulak arkasında kaldığı için gözle görünür bir iz kalmaz.

Yağların çıkarılmasından sonra gevşemiş olan boyun kasları ortaya doğru yaklaştırılarak birbirine dikilir. Böylece kaslar sıkılaşmış olur ve yağlar da alındığı için sarkmalar ortadan kalkar. Boyun ile çene estetik olarak birbirinden ayrı bir biçimde görünür hale gelir.

Son zamanlarda estetik boyun germe ameliyatları için özel olarak tasarlanan dokuları asıcı materyallerin kullanımına başlanmıştır. Bu malzemeler, ameliyat kesilerinin içinden sokularak yerleştirilir, üzerinde bulunan dikensi çıkıntılar sayesinde dokuları tutar, yukarıya doğru çekilerek sabitlendiğinde üzerinde taşıdığı boyun dokularını yukarıda asılı olarak tutarlar. Böylece sarkmalar da düzelip toparlanmış olur. Ancak bu yöntem gıdı altında yağ birikimi de olan hastalar için tek başına uygulandığında yeterli olmaz.

Estetik Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?

Estetik boyun germe operasyonları uygun donanıma sahip bir hastanede genel anestezi altında yapılır. Yapılan işlem yaklaşık 1,5-2 saat sürer. Boyun cildinin altında kan birikimini önlemek amacıyla dren yerleştirilir. Dren 1 gün kalır, 1 gün sonra dren çıkarılınca hasta hastaneden ayrılabilir.

Estetik Boyun Germe ameliyatı sonrası nasıl geçer ?

Ameliyatın ardından çene altından da girişim yapılmışsa çene altına bandaj uygulanır ve bu bandaj 1 hafta kalır. Ameliyat sonrası boyun bölgesinde gerginlik hissi, ağrı, morarma, ödem (şişlik), ve deri yüzeyinde uyuşukluk gibi durumlar olabilir. Ağrı rahatsız edecek seviyede olmaz ve ağrı kesici ilaçlar yardımıyla kolaylıkla dengelenebilir.

Şişlik (ödem) ilk 7-10 gün içinde hızlı bir şekilde azalır, geri kalan ve dikkat çekecek kadar belirgin olmayan hafif şişliğin kaybolması ve cildin yüz üzerine tam olarak oturması yaklaşık altı ay sürer. Şişliğin hızlıca düzelmeye başladığı ilk haftalarda deri yüzeyindeki gerginlik ve uyuşukluk hissi de azalarak kaybolur. Uyuşukluğun kalıcı olması sık karşılaşılan bir durum değildir.

Estetik boyun germe ameliyatından sonra ödem ve morlukların da ortadan kalkmasıyla boyun bölgenizde etkileyici bir düzelme gözleyeceksiniz. Çene ile boynunuzun birbiriyle birleşmiş görünümü da ortadan kalkacaktır.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.