Safir Saç Ekimi

Home Safir Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi

Saç ekimi, saç derisinde dökülmenin olduğu bölgeler için uygulanan ve bu bölgelerde saç oluşumunu sağlayan ameliyattır. FUE Saç Ekimi en çok tercih edilen yöntemdir. Son yıllarda Safir FUE Saç Ekimi de oldukça popüler hale gelmiştir.

Saç ekimi, verici alan olan saçlı bölgeden saç greftlerinin çıkarılarak saçsız bölgeye yerleştirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Greftler donör alandan hasta için uygun olan yöntemle alınır ve saçsız bölgeye transfer edilir.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi söz konusu olduğunda tercih edilen ana yöntem FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) olarak bilinmektedir. Kafanın arkası ve yanlarındaki saç folikülleri DHT’ye daha dirençli olduğundan, foliküller küçüldükçe genellikle güçlü ve sağlıklı tüyler üretmeye devam ederler. Bu sağlıklı foliküller saç ekimi sırasında alınır ve kafa derisinin saçsız bölgelerine transplante edilir. Safir FUE Saç Ekiminin geleneksel yöntemden farklı olmasının nedeni çelik bıçaklar yerine safir uçluk bıçakların kullanılmasıdır.

V şekline sahip olan safir uçlu bıçaklar ile foliküller tek tek kafa derisinin donör alanından çıkarılır. Bu foliküller daha sonra, alıcı bölgede yapılan küçük kesilere yerleştirilir. Teknikte uzman olan cerrah, saç greftlerinin normal saçlarınızın doğal yönünde yeniden büyümesini sağlar. Foliküller, daha önce kel olan bölgede güçlü ve sağlıklı kıllar oluştururlar.

Safir FUE Saç Ekiminden sonra kafa derisi çok hassas olabilir. Birkaç gün boyunca ağrı kesici almanız gerekebilir. En az 2 gün boyunca kafa derisini saran bir bandaj takılması gerekmektedir. Ayrıca birkaç gün kullanılması gereken antibiyotik veya anti-inflamatuar ilaç da reçete edilebilir. Çoğu insan operasyondan 2 ile 5 gün sonra işe dönebilir.

Ameliyattan 2 ile 3 hafta sonra, ekilen saçlar dökülmeye başlar, ancak birkaç ay içinde yeniden büyüme fark edilecektir. Çoğu insan 6 ile 9 ay sonra yeni saç büyümesinin %60’ını görmektedir.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.