PRP Tedavisi

Home PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP (Platelet Rich Plasma), medikal estetik alanında, cilt gençleştirme ve saç dökülmesi tedavilerine tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Tedavi, kişinin kendi kanının alınıp özel bir tüpün içerisinde ayrıştırılarak elde edilen zengin kan hücrelerinin tedavi bölgesine geri enjekte edilmesi prensibine dayanır. Kök hücre tedavisi olarak da bilinen uygulama, tıbbın pek çok alanında yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kırışıklıklar, cilt çöküntüleri, yara ve ameliyat izleri tedavisi için kullanılan uygulamada amaç; cilt hücrelerini yenileyerek, ciltteki sorunları tedavi etmektir. PRP uygulamasında cilt sorunları yaşayan kişiye daha parlak, sağlıklı ve genç bir cilde sahip olma imkanı sağlanır.

PRP nasıl uygulanır?

Cilt ya da saç problemleri yaşayan hastadan kan (8-20 cc aralığında bir ölçüde) alınarak, santrifuj cihazında zengin plazma ayrıştırılır. Ayrıştırma işlemi sonucu elde edilen sağlıklı kan hücrelerinden hazırlanan serum, kişinin problem yaşadığı bölgelere enjekte edilerek serumun cilt altına yayılması sağlanır.

PRP genel olarak cilt problemlerinin tercih edilse de; aslında sağlıklı saçlar için de uygulanabilen mucizevi bir yöntemdir. Kanı alınan kişinin, santrifuj yardımıyla ayrıştırılan sağlıklı kan hücrelerinin, saç derisinin altına enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Saç derisine uygulanan PRP, saçlarınızı güçlendirip korumanın yanı sıra saç dökülme problemini ortadan kaldırır.

PRP’nin avantajları

– Cildin yapılanmasını hızlandırmak,
– Uygulandığı alana esneklik ve parlaklık kazandırır.
– Uygulandığı alandaki çökmeleri, sarkmaları ve kırışıklıkları giderir.
– Saç derisine uygulandığında , saçları güçlendirir. Saç dökülmesini sonlandırır.
– Etkilerini uzun süre boyunca devam ettiren tedavi yöntemlerinden biridir..
– Hastanın kendi kanıyla ugulandığı için alerjik reaksiyonlara neden olmaz.
– Cildin doğal ve sağlıklı şekilde canlandırır, parlaklık verir.
– Kollajen oluşumunu ve cildin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.