Kulak Estetiği

Home Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

Kepçe kulak deformesi; özellikle çocuklarda, ergenlik dönemindeki gençlerde, yetişkinlikte kısaca hayatın her döneminde rahatsızlık duyulmasına sebep olabilir. Kişilerde özgüven eksikliği yaratabilen, psikolojik ve duygusal olarak eksik hissetmeye sebep olabilen, oldukça hassas bir durumdur. Okul çağındaki çocuklar da bu durumdan yine psikolojik ve duygusal olarak olumsuz yönde etkilenebilir. Ergenlik çağındaki gençlerde ve yetişkinlerde de konuyla ilgili hassasiyet oluşturabilen bu durum, kepçe kulak estetiği operasyonuyla dakikalar içerisinde giderilebilir.

Kulak Ameliyatı

– Kepçe kulak operasyonu herhangi bir duyma problemine yol açmadığı gibi oldukça güvenli bir şekilde dıştan gerçekleşen bir operasyondur.
– Öncelikle cerrahi muayeneler sonucu, plastik cerrah ne tür bir operasyon yapılacağına ve operasyonda hangi işlemlerin gerçekleşmesi gerektiğine karar vererek sizinle paylaşacaktır.
– Hasta sedyeye yan dönerek yatırılır, baş bölgesi yalnızca ameliyatın gerçekleşeceği kulak açıkta kalacak şekilde örtülür. Ardından hekim bu bölgede bazı çizimler ve küçük müdahaleler yaparak deformasyonun giderileceği bölgeleri belirler.
– Operasyon başlangıcında öncelikle kulaklar anestezi yardımıyla uyuşturulur. Yalnızca bölgesel anestezi yapıldığından kişilerin bilinci açıktır. Ameliyat sırasında gerçekleşen ufak kesiler hasta tarafından hissedilmez.
– Kulağın görünen yüzeylerinde kesinlikle kesi izi oluşmaz. Tüm işlemler genellikle kulak kepçesinin arkası ve kafatası arasındaki mesafede gerçekleşir.
– Kulağın kıkırdak bölümüne 3 cm gibi küçük bir kesi yapılır.
– Kesi üzerinden gerekli şekillendirme dikişleri atılır.
– Bu dikişler kendiliğinden eriyen dikişler olduğundan daha sonra aldırmak gerekmez.
– Ardından kulaklar sarılır ve hasta hemen ayağa kalkabilir.
– Bu operasyon sonrasında herhangi bir yatış süreci yoktur. Hastalar günlük yaşantılarına kaldığı yerden devam edebilir.

Ne Kadar Sürer?

Kepçe kulak estetiği operasyonu hastanın anlayamayacağı kadar hızlı bir şekilde gerçekleşir. Lokal anestezi yapıldıktan sonra, çizikler atılırken operasyonun çeyrek süresi geride kalmış olur. Yaklaşık yarım saat süren bir operasyon olan kepçe kulak estetiği, kulakta oluşan deformasyona göre süre değişikliği de gösterebilir. Büyük deformasyon oranlarında ameliyat süresi 2 saate kadar çıkabilmektedir.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.