DHI Saç Ekimi

Home DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI (Direct Hair Implantation-Doğrudan Saç Ekimi) Saç Ekimi metodu, tek tek toplanılan saç köklerinin otomatik Choi implanter kalemleriyle ekim alanına yerleştirilmesidir. DHI Saç Ekiminde, kalınlığı 0.6 mm ve 1 mm arasında değişen cerrahi kalem ile alınan greftler ayrıştırılıp temizlendikten sonra kafa derisine herhangi bir kanal açmaksızın direkt olarak nakledilir. Normal saç ekim yöntemlerinde iki ayrı seferde yapılan bu işlem, DHI Saç Ekiminde implanterler ile tek seferde yapıldığı için doğrudan saç ekimi olarak adlandırılıyor.

Özel implanter kalemleriyle gerçekleştirilen DHI Saç Ekimi operasyonları, deneyimli bir cerrahın yoğun dikkatini ve emeğini gerektiriyor. Ayrıca saç ekiminde kullanılan bu medikal cihazların maliyeti sebebiyle DHI saç ekimi, diğer tekniklere göre daha yüksek fiyatlı gerçekleştiriliyor.

DHI Saç Ekiminin FUE Tekniğinden Farkları

DHI saç ekimimde saç folikülleri, FUE saç ekimi tekniğinde olduğu gibi mikro motorlar yardımıyla ense kökünden nadiren de olsa sakal ya da göğüsten alınıp saçın döküldüğü ve seyreldiği bölgelere ekilir. DHI Saç Ekimi tekniğinin aşağıda belirtilen farkları bu noktadan sonra başlar:

DHI Saç Ekimi yönteminin en önemli farklarından biri saçların tıraş edilmeden saç ekimi yapılabilmesine olanak sağlamasıdır. FUE yönteminde de tıraşsız saç ekimi yapılır: saç ekimi alanı tıraşlanmaz ancak saç köklerinin alınacağı bölge tıraş edilir.

DHI Saç Ekimi, FUE tekniğine göre daha uzun sürüyor. Örneğin 3 bin greftlik bir FUE saç ekimi operasyonu ortalama 6 saatte bitirilebilirken, DHI saç ekimiyle bu işlem günde 6 saat ayrılarak 2 günde ancak tamamlanabilir.

DHI Saç Ekimi operasyonunda saç kökleri donör bölgeden alındıktan sonra 1-2 dakika içinde ekildikleri için, saç köklerinin vücut dışında beklemeleri söz konusu değildir. Bu da saç köklerinin zarar görme ihtimalini çok aza indiriyor.

DHI Saç Ekiminde saçların tamamen dökülmediği alanlarda, saç arasına daha kolay ekim yapabilir.

DHI Saç Ekiminde özellikle dar alanlarda yapılan saç ekimlerinde daha yoğun saç ekimi yapılabilir.

DHI Saç Ekimi Avantajları

DHI Saç Ekiminde kullanılan implanter kaleminin ince uçlu yapısı sayesinde saç nakli daha sık gerçekleştirilebilir.

DHI Saç Ekiminde folliküllerin bekleme süreci en aza indirildiği için, greft kaybı da azalır.

Implanter ile DHI Saç Ekiminde açı ve yön verme kolaylaşır, ekilen saç köklerinin açıları rahat şekilde belirlenebilir.

Implanter ile saç kökü genişliğinde deliklerin açıldığı DHI Saç Ekiminde operasyon en az hasarla tamamlanır.

DHI Saç Ekiminden sonra saç derisi hızlı bir iyileşme sürecine girer.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.