Kol Germe

Home Kol Germe

Kol Germe

Kollarda, birçok çeşitli sebepten dolayı sarkmalar ve gevşemeler olmaktadır. Diğer bölgelerindeki deformitelerden daha çok rahatsız eder. Kolların görüntüsel bozukluklarını düzeltmek amacı ile yapılan ameliyatlara “Kol Estetiği” veya “Kol Germe” ameliyatı denilir.

Kol Estetiğinde, doktorun deneyimi ve doğru değerlendirmesi çok önemlidir. Doğru hasta seçimi yapıldığı sürece kol germe ameliyatının sonuçları hem hastayı hem de tedavi eden hekimi mutlu kılacaktır.

Kol Estetiği İçin Uygun Yöntemler Nelerdir?

Kol Germe Ameliyatı ve Kollara Lazer Liposuction yöntemi olmak üzere iki yöntem vardır.Kolda yağlanma fazla olup, gevşemeler olmayabilir. Kol bölgesini yağlardan kurtarmak, kola estetik görünüm kazandırmak için, sadece yağ aldırma yöntemi lazer liposakşın uygulanır. Uygulama sırasında yağlar alınır. Yağların alınması, kolun estetik görünümü için yeterli olabilmektedir. Deneyimli ve yağ alımı konusunda başarılı bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen kişilerde kollarda yağ alımı sonrasında çukurluklar ve çökmeler oluşmaz.

Kol Bölgesinde, hem yağ fazlalığı hem de gevşemeler varsa, kol germe yapılır. Kol Germe’de dışarıdan görünmeyecek, sizin yerini bildiğiniz bir ameliyat izi oluşur. Dışarıdan dikkat çekmeyecek bir bölgededir. İşlem sonunda, hem yağ alınmış hem de deride sarkma görüntüsüne sebep olan deri fazlalığı alınmış olur.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.