Popo Estetiği

Home Popo Estetiği

Popo Estetiği

Popo büyütme estetiği ile popoya yeniden şekil vererek daha dolgun, yuvarlak ve pürüzsüz bir popo görünümü yaratmak mümkündür.

Popo büyütme estetiğinde hangi yöntemin kullanılacağına hastanın ihtiyacına ve vücudunun uygunluk durumuna bağlı olarak hastayla beraber doktorun karar vermesi daha doğru olur.

Popo büyütme ameliyatı son zamanlarda bize en çok soru gelen operasyonlardan biridir. Popo bölgesinin estetik ve kavisli görünmesi özellikle kadınlar için çok önemli. Günümüzde özellikle kadınların tercih ettiği ince bel ile belirginleşen yuvarlak ya da ters kalp şeklinde popo görünümü arzu edilen bir görünümdür. Ancak genetik özellikler, yerçekiminin etkisi, ilerleyen yaş, sık kilo alıp-verme, gebelikler gibi birçok etken faktör poponun şeklinin oluşmasında ve kalça kavsinin değişmesinde önemli rol oynar. Oluşabilecek problemlerden bazıları, poponun hacmini tamamen kaybederek düzleşmesi, sarkması, bel & popo kavsinin kaybolarak vücudun silindir şeklini alması olarak sayılabilir. Çoğu zaman da hastalar genetik olarak küçük ve yassı popoya sahip olduğu için şikayetçidir.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması olan kişilerde, cildin fazla olduğu durumlarda ise popo dikleştirme ve popo germe ameliyatları uygulanmaktadır. Popo şekillendirmesi yağ enjeksiyonu veya silikon protezler ile gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada oluşan fazla cilt popodaki kavis üzerinden “V” şeklinde yada martı kanadı adı verilen şekilde çıkartılarak operasyon gerçekleştirilir. Bu şekilde popo dikleştirme operasyonu yapılırken fazla olan cilt çıkartılarak dikiş izleri iç çamaşırı bölgesinde saklanmış olur. Operasyonda çıkacak olan doku kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Eğer kişi çok fazla kilo vermiş ise yada mide küçültme ameliyatı geçirmiş ise çıkan doku fazlası daha çok olacaktır.Böyle bir durumda bu fazla doku popoya şekil vermek için kullanılır.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.