Liposuction

Home Liposuction

Liposuction

Yağ alma olarak da bilinen Liposuction ameliyatı :deri yüzeyinin hemen altından yağ dokusunun cerrahi yol ile vakumlama işlemidir. Vücudun herhangi bir bölgesinde rahatsızlık veren yağ fazlalığını azaltmada kullanılır.

Liposuction Ameliyatı kilo vermek için kullanılabilir mi?

Liposuction ameliyatı kilo vermenin alternatifi olarak görülmemelidir. Diyet ve egzersize yanıt vermeyen sınırlı bölgede olan yağ depolarını alma yöntemidir.

Ancak günümüzdeki gelişmiş anestezi ve ameliyat teknolojileri sayesinde, bir seansta 12 litreye varan mega liposuction ameliyatları gerçekleştirilebilmektedir

Liposuction ameliyatı için en uygun adaylar kimdir?

Lokalize olmuş aşırı yağlanmaları olan kişilerde gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir. Hafif kilolu hastalar Liposuction ameliyatından daha çok fayda görebilirler, normal kiloda veya yakınında olmak en iyisidir. Derinin kalitesi ve elastikiyetinin iyi olması, yağ alımı gerçekleştikten sonra bollaşan derinin yeni şekline uyum sağlamasına yardımcı olur.

Liposuction ameliyatı için kesin yaş sınırı bulunmuyor, doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Hastanın aynı zamanda fiziksel olarak sağlıklı, psikolojik olarak dengeli ve beklentilerde gerçekçi olması doktor tarafından uygun görülür.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.