Göz Kapağı Estetiği

Home Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma ve sarkmalar oluşur. Göz altlarında ise torbalar ve kırışıklıkların belirginleşmesi dikkati çeker. Bu durum, kişinin göz kapaklarında ağırlaşmaya, fotoğraflarda ise daha yorgun, üzgün, düşünceli ya da kızgın görünen bir ifadeye yol açar. Uykusuzluk ve genetik nedenler de erken sarkmalara sebep olabilmektedir.

Göz kapağı (Blefaroplasti) ameliyatı, bu tür şikayetleri düzeltmeye yönelik gerçekleştirilen bir girişimdir.

Göz kapağı operasyonu tek başına yapılabildiği gibi yüz germe veya kaş kaldırma gibi diğer yüz operasyonlarıyla birlikte de gerçekleştirilebilir.

Göz kapağı operasyonu yaptırmaya en uygun adaylar, genellikle 35 yaş üstü olan kadın ve erkeklerdir.Göz kapakları yaşımızı en çok ele veren nokta kabul edilir çünkü konuşurken göz teması kuararak insanlara hitap ederiz.Bu noktadaki düzeltme yaşın silinmesine ve daha dinamik bakışlara imkan tanımakatadır.

Göz kapağı (Blefaroplasti) ameliyatlarında gözaltları ve göz kapakları ayrı ayrı değerlendirilir. Her bölge için uygulanan cerrahi girişimin niteliği farklıdır. Ameliyat, göz kapağında kıvrım çizgisi üzerinden lokal anestezi ile, göz altında kirpiklerin hemen aşağısında sedasyon ya da genel anestezi ile yapılır ve bu girişimin izlerinin gözkapağında farkedilmesi zordur, çünkü deri çok incedir.

Göz kapağı operasyonu genellikle lokal anestezi ve sedasyon altında yapılır. Çoğunlukla bir ila iki saat içinde tamamlanır. Genel anestezi ve diğer operasyonlar ile birlikte gerçekleştirildiğinde bir gece hastanede kalmak gerekebilir.

Göz kapağı ameliyatı öncesi 7 günden az olmamak kaydı ile sigara içilmemesi ve aspirin vb kanı sulandıran ilaçlar kullanılmaması çok önemlidir. Bu kısıtlamalara riayet ederek 7/9 gün içinde tam düzelme elde edilir.

Operasyon sonrası bir miktar morluk ve şişlik olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilk gün buz kompresi yapılması, şişlik ve morlukların azalmasını sağlayacaktır. Göz altlarındaki şişlik ve morluklar 7 günden önce geçmeyebilir fakat hasta beşinci günden sonra makyaj yapılabilir ve aktif hayatına geri dönebilir.

İki hafta süreyle kontak lens takılmaması ve dışarı çıkıldığında güneş gözlüğü kullanılması önerilir.

Göz kapağı ameliyatı sonrasında ilk bir ayda, göz kapakları ameliyat geçirildiği belli olmayacak hale gelmekte, ameliyattan altı ay sonra ise iyileşme tamamlanmaktadır.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.