FUE Saç Ekimi

Home FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Saç nakli, saç dökülmesi estetik kaygılara psikolojik sorunlara ve kendine güven eksikliğine neden olabilmektedir. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi genetik faktörlere bağlıdır. Hastanemizde saç ekimi plastik cerrahlar tarafından ve ameliyathane koşullarında sağlıklı şekilde uygulanmaktadır.

FUE yani Foliküler Ünite Ekstraksiniyonu tekniği saç köklerinin ince uçlu iğneler ile ense üzerinden yada vücudun belirli bölgelerinden tek tek alınarak seyrelmiş veya tamamen dökülmüş olan bölgeye nakledilmesidir. Ense üzerinden dikiş olmadığı için dikiş izi de söz konusu değildir. Kaş ekimi, sakal ekimi, bıyık, favori ekimleri ve taralı alanları (scar) kapatılması yine aynı teknikle yapılmaktadır.

FUE tekniği ile ekim işlemi daha hızlı ve daha kolay uygulanır. Bu yüzden son zamanlarda FUT tekniği yerine FUE tekniği tercih edilmektedir.

FUE tekniği saç ekimi işlemi hastaya lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilir. Uygulama ekim yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 4-8 saat arası sürmektedir. Kesinlikle ağrı yada acı hissedilmeden yapılan bir işlemdir. Saç kümesinin (greft) hazırlanması, bekletildiği koşullar ve doğru tekniğin uygulanması en önemli faktörlerdir. Merkezimizde uygulamalarda başarı %100 dür. Saçlar operasyon tarihinden 3 ay sonra küçük küçük görülmeye başlar. 6 ay içinde de normal uzunluğa erişir.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.