Yüz Germe

Home Yüz Germe

Yüz Germe

İnsanlar yaşlandıkça yağ dokusu zayıflar, azalır ve incelir. Altındaki yağ dokusunun zayıflaması ile deri elastikiyetini yitirerek sarkar. Yüz, alın ve göz çevresi çizgilerinin belirginleştiği, kaş, yanak, çene altı ve boynun sarktığı, gözdeki yağ torbacıkları oluşur ve sonuç olarak daha yaşlı, yorgun ve çökmüş bir görünüm kazanır.

Yüz germe operasyonu tek başına yapılabileceği gibi, göz kapağı, çene düzeltme, gıdı liposhaping, yağ enjeksiyonu ya da burun operasyonları ile birlikte de yapılabilir.

Yüz germe operasyonunda, genel anestezi kullanıldığı durumlarda, hastanın bir ya da iki gece hastanede kalması gerekir. Yüz germe operasyonu birkaç saat sürer. Çok kapsamlı olan prosedürler için bazı doktorlar iki ayrı seans yaparak çalışmayı tercih ederler.
Kesiler, genellikle şakaklarda olup, saç çizgisinin üzerinden başlar, kulak önündeki doğal çizgiyi takip eder. Çoğunlukla hastalar, operasyondan bir hafta on gün sonra işlerine geri dönebilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe oldukça teknik ve komplike bir operasyondur.Çünkü deri altındaki yüz anatomisi oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Hasta, detaylı cerrahi konsültasyona tabi tutulup gerekli testler yapıldıktan sonra, hasta doktor ortak kararı ile operasyon gününe karar verilir.

Hastaya genel anestezi uygulandıktan sonra kulak üstü saçlı deriden başlayıp kulak çevresince olmak üzere kulak arkasına kadar cerrahi kesi yapılır ve yüz derisi kaldırılır. Sarkmaya neden olan yumuşak doku özel dikişler yardımıyla asılarak deri alt dokusu desteklenmiş olur. Fazla deri gereken miktarda kesilerek alınır. Gerek duyulduğu takdirde; göz kapağı estetiği ile de kombinlenebilir. Ameliyatın neden olduğu iz saçlı deri altında kalacağından hastayı rahatsız edecek bir iz durumu söz konusu değildir.

Operasyon esnasında yerleştirilen direnler 2 gün sonra dikişler ise; operasyondan 1 hafta sonra alınır. Operasyonun ardından birkaç hafta süresince yüz bölgesinde hissizleşme, ödem olabilir. Son derece normal kabul edilen, postoperatif bu durumlar kendiliğinden azalarak geçer.

Canlı Destek
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp'dan bize yazabilirsiniz.